دستگاه کالیبر

دستگاه کالیبر

این دستگاه مهندسی معکوس دستگاه کالیبر برتون ایتالیا مدل KFM میباشد.

ماشین سازی کراقلی توانسته است دستگاه کالیبر را با عرضهای 80-60 سانتی متر تولید نماید. همچنین تعداد هدهای استفاده شده در دستگاه کالیبر میتواند به فرمهای زیر باشد.

از مزایای این دستگاه میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

  • کلیه ی لوازم استفاده شده در مدار برق قدرت دستگاه، برند Schneider فرانسه میباشد.
  • سیستم پنوماتیک دستگاه برند Festo آلمان میباشد.
  • گیربکس خورشیدی استفاده شده برای حرکت نوار، برند Yilmaz ترکیه میباشد.
  • تنظیم عرض کار دستگاه به صورت کاملاً اتوماتیک انجام
  • میشود.

اسپیندلهای کالیبره کننده بر یک ساختار یکپارچه چدنی قوی سوار شدهاند که لرزشهای ایجاد شده هنگام کار حتی در طی چرخههای کاری پر قدرت را از بین میبرد.مونتاژ پیچ بال اسکرو بر روی یک صفحه الماس، دقت و اطمینان از عملکرد را تامین میکند. همچنین این سیستم در صورت قطع شدن تسمه نقاله، به صورت خودکار، اسپیندل را بالا میبرد و مانع از کار بیش از حد ابزار الماس بر روی قطعه کار می شود و سپس هنگام راه اندازی مجدد تسمه نقاله، اسپیندل به طور خودکار به عمق ماشینکاری از پیش تعیین شده خود باز میگردد.

دقت عمق ماشینکاری برای هر اسپیندل به صورت صدم بر روی نمایشگر دیجیتالی نشان داده میشود. برای تضمین رسیدن به چنین دقتی، حرکت اسپیندل را توسط پیچ بال اسکرو که اسپیندل را حرکت میدهد باید کنترل کرد . سیستم مونتاژ پیچ بال اسکرو اتخاذ شده برای بالا بردن اسپیندل، حرکات سریع و دقیق اسپیندل و بدون سایش را تضمین میکند، برخلاف سیستمهای پیچ ذوزنقهای معمولی که در شرایط اضطراری فقط امکان کنترل موقعیت عمودی اسپیندل را فراهم میکنند و باعث بالا یا پایین آوردن اسپیندل نمیشوند.ابزارهای الماس با قطر بزرگ و با ابعاد دینامیکی متعادل و همراه با موتورهای پرقدرت، عملکرد ماشینکاری با سرعت بالا را تضمین میکنند. این الماس با تاج خارجی قابل جابجایی، تعبیه شده است که امکان مونتاژ سریع و مناسب قطعه الماس را فراهم میآورد.